Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018, 2. dubna je Velikonoční pondělí.

Novinky 7.A

Beseda o alkoholu

Novinky 7.A

Ve středu 14. 3. se naše třída zúčastnila besedy o alkoholu s názvem "Než užiješ alkohol, užij svůj mozek". S přednášející paní Kalinovou jsme besedovali o této legální droze, dozvěděli jsme se spoustu nových informací, ale také jsme ukázali, co už o alkoholu víme. Poté jsme si ve skupinkách vyzkoušeli zajímavou aktivitu a na závěr dostali za spolupráci malou odměnu. 

Vikingové

Novinky 7.A

V pondělí 15. 1.  zavítala do naší školy historická skupina s vystoupením Vikingové. Během hodinového představení v tělocvičně jsme se seznámili se způsobem života těchto skandinávských mořeplavců a bojovníků. Prohlédli jsme si jejich loď, zbroj i oblečení, vyzkoušeli bojové formace a na závěr si užili pohled na souboj dvou Vikingů.

Vánoce v 7.A

Novinky 7.A

Poslední dva dny před prázdninami jsme i my v 7.A prožili vánočně. První dárek jsme si nadělili už ve čtvrtek v podobě poháru za 1. místo ve Vánočním turnaji v přehazované. V pátek jsme si kromě rozdávání dárečků také pochutnali na doneseném cukroví, zahráli si různé hry a nakonec si pořádně zatancovali. 

Mikuláš

Novinky 7.A

V úterý 5. 12. chodil naší školou Mikuláš spolu s čerty a anděly v podání současných deváťáků. Zavítali nejen na 1. stupeň, ale i k nám do 7. A. Mikuláš měl připravený seznam hříšníků, s kterými si pak čerti jak se patří poradili. Ale protože u  nás nejsou jen samá zlobidla a ještě k tomu všichni zazpívali vánoční písničku, čekala každého sladká odměna. 

Exkurze Terezín

Novinky 7.A

V úterý 28. 11. jsme se vydali na exkurzi do Terezína. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o historii tohoto místa. Nejprve jsme v doprovodu průvodce prošli Malou pevnost a poté jsme navštívili Muzeum ghetta, kde jsme, mimo jiné, shlédli krátký propagační film. I když nám z počátku počasí moc nepřálo, nakonec jsme si den užili a domu odjížděli s novými poznatky a rozporuplnými pocity, které v nás t…

Etiketa a školní řád

Novinky 7.A

Ve čtvrtek 12. 10. se v rámci projektu Etiketa a školní řád děti na chvíli ujaly rolí ředitele, učitele, učitelky, rodiče, žáka... a v několika scénkách si vyzkoušely, jak se správně zachovat v různých společenských situacích. V závěru si vylosovaly své funkce správců na následující období. Někdo tak má za úkol dohlížet na zdravení, někdo na nošení pomůcek a další třeba na přezouvání... Uvidíme, j…

Vzpomínka na Zahradu Čech

Novinky 7.A

Ve čtvrtek 21. září jsme se vydali do Litoměřic na exkurzi Zahrada Čech, na kterou naše škola vyráží každoročně. Pro nás to však byla premiéra... Během dopoledne jsme vypracovávali pracovní listy na přírodopis a sbírali materiály k tvorbě foto příběhu na informatiku. Nepracovali jsme však celou dobu, čas jsme si zpříjemnili prohlídkou dravých ptáků, pejsků z útulku, ochutnávkou různých dobrot a ná…

Poslední den

Novinky 7.A

Včera večer byla super diskotéka. Dnes se nám počasí bohužel zkazilo, tak jsme "pracovali" uvnitř. Ještě jsme stihli naposledy zajít na houby. Dnes děti předvedou svůj vtipný program a básničky ...  a zítra jedeme domů.

Další pozdrav ze Žihle

Novinky 7.A

Zdravíme ze školy v přírodě.Dnešní dopoledne provázel déšť, proto proběhly všechny aktivity s třídními učiteli v budově. Odpoledne se počasí umoudřilo, tak jsme vyrazili do lesa, kde na nás čekaly další zajímavé hry. Všichni jsme spokojeni a v pořádku.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.