06.12.2018, Vladimíra Ulipová

Čerti, kam se podíváš

      Všichni víme, že Mikuláš s andělem a čertem chodí nadělovat 5. 12., ale na naši školu dorazil již v úterý 4. 12. První hodinu jsme měli čertovskou matematiku, děti počítaly kolik čertů má rohy rovné nebo zakřivené, kolik se jich směje nebo brečí a také  musely počítat, kolik je v mikulášské nadílce jablíček, perníčků nebo bonbonů, ale také uhlí. Druhou hodinu nás navštívili krásní andílci, přišel Mikuláš a také docela dost čertů, ale děti byly statečné, zazpívaly všem pěknou písničku a slíbily, že budou  hodné, všichni dostali malou nadílku. V další hodině jsme shlédli pěknou pohádku, která byla samozřejmě také o čertovi. Nakonec jsme si vyrobili papírové čertíky, všem se podařili a krásně nám zdobí třídu.

Fotogalerie


Další články

U nás doma

Novinky 1.B

       Ve čtvrtek 29. 12. proběhl v naší třídě projektový den na téma „Rodina“. Tento den jsme zahájili přemýšlením o tom, co pro nás vlastně rodina znamená, pojmenovali jsme jednotlivé členy rodiny a také o nich něco pověděli. Pustili jsme si  pohádku o jedné známé rodině, která nás velmi pobavila, zvlášť ta část, kdy Hurvínek chtěl být hlavou rodiny, ale po svých zkušenostech si to rychle rozmys…

Zdravé mlsání

Novinky 1.B

V hodině PRV se naše třída proměnila v prvotřídní restauraci, kde se podávala jen zelenina a ovoce. Nejdříve jsme si pěkně prostřeli, potom roznesli ovocné a zeleninové mísy. Ovoce a zeleninu jsme nejdříve pozorovali očima, porovnávali tvar a velikost a nakonec ochutnávali, na to jsme se těšili nejvíce. Jídlo bylo výborné, chutné a plné vitamínů. Určitě bychom se rádi do takové restaurace znovu vr…

Veselé tvoření

Novinky 1.B

Jelikož máme podzim a k tomuto období patří i pouštění draků, rozhodli jsme se v hodině Pč, že si vyrobíme veselé papírové draky. Nejdříve jsme vybarvili hlavu draka, potom vytvořili veselý obličej. Ještě ocásek ze skládaných harmonik a bylo hotovo. Práce nás bavila, dílo se podařilo a my měli radost z krásných draků. A už jenom vzlétnout milí dráčci!

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.