06.12.2018, Vladimíra Ulipová

Čerti, kam se podíváš

      Všichni víme, že Mikuláš s andělem a čertem chodí nadělovat 5. 12., ale na naši školu dorazil již v úterý 4. 12. První hodinu jsme měli čertovskou matematiku, děti počítaly kolik čertů má rohy rovné nebo zakřivené, kolik se jich směje nebo brečí a také  musely počítat, kolik je v mikulášské nadílce jablíček, perníčků nebo bonbonů, ale také uhlí. Druhou hodinu nás navštívili krásní andílci, přišel Mikuláš a také docela dost čertů, ale děti byly statečné, zazpívaly všem pěknou písničku a slíbily, že budou  hodné, všichni dostali malou nadílku. V další hodině jsme shlédli pěknou pohádku, která byla samozřejmě také o čertovi. Nakonec jsme si vyrobili papírové čertíky, všem se podařili a krásně nám zdobí třídu.

Fotogalerie


Další články

Poznáváme lidské tělo

Novinky 1.B

Ve středu 27. března jsme si v naší třídě udělali projektové vyučování s názvem „Lidské tělo“. Lidské tělo je označení pro veškerou hmotu, která tvoří člověka a my jsme se pokusili toto seskupení rozplést a trochu se v lidském organismu vyznat. Vyučování jsme zahájili hádankami, které se týkaly lidského těla, bavili nás přesmyčky, ve kterých jsme hledali jednotlivé části těla. Děti si také přinesl…

Malý gentleman

Novinky 1.B

V pátek 8. března se slaví MDŽ, jinak to nebylo ani v naší třídě. Ráno nás krásnou kyticí překvapil náš spolužák Matoušek Zelenka. Paní učitelka a paní asistentka dostaly  kytici tulipánů. Matoušek měl kytičku i pro každou holčičku u nás ve třídě a každé ji také předal. Opravdu nás všechny mile překvapil a mile potěšil. Je vidět, že gentlemani ještě nevymřeli.

Malí záchranáři

Novinky 1.B

Celý měsíc únor jsme si v hodině prvouky povídali o lidském těle, částech lidského těla, zdravé výživě, správném jídelníčku, nemocech a úrazech, ale také o tom, jak je důležité umět druhému pomáhat. Zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla a vrhli se do praktické části vyučování, což bylo ošetřování zraněného. Docela jsme se u toho zapotili a také hodně nasmáli, práce se nám dařila a zranění žá…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.