06.12.2018, Vladimíra Ulipová

U nás doma

       Ve čtvrtek 29. 12. proběhl v naší třídě projektový den na téma „Rodina“. Tento den jsme zahájili přemýšlením o tom, co pro nás vlastně rodina znamená, pojmenovali jsme jednotlivé členy rodiny a také o nich něco pověděli. Pustili jsme si  pohádku o jedné známé rodině, která nás velmi pobavila, zvlášť ta část, kdy Hurvínek chtěl být hlavou rodiny, ale po svých zkušenostech si to rychle rozmyslel. Třetí vyučovací hodinu jsme ve skupinkách poskládali pohádku O veliké řepě a dále si ji i zahráli. Zjistili jsme, jak je důležité si v rodině pomáhat. Nakonec nás čekala příprava jednohubek na závěrečnou  malou oslavu. Všem dětem se příprava jídla vydařila a všichni si moc pochutnali. Celé dopoledne uteklo jako voda, my jsme si ho parádně užili a určitě všichni víme, že slovo rodina není jen tak obyčejné slovo.

Fotogalerie


Další články

Poznáváme lidské tělo

Novinky 1.B

Ve středu 27. března jsme si v naší třídě udělali projektové vyučování s názvem „Lidské tělo“. Lidské tělo je označení pro veškerou hmotu, která tvoří člověka a my jsme se pokusili toto seskupení rozplést a trochu se v lidském organismu vyznat. Vyučování jsme zahájili hádankami, které se týkaly lidského těla, bavili nás přesmyčky, ve kterých jsme hledali jednotlivé části těla. Děti si také přinesl…

Malý gentleman

Novinky 1.B

V pátek 8. března se slaví MDŽ, jinak to nebylo ani v naší třídě. Ráno nás krásnou kyticí překvapil náš spolužák Matoušek Zelenka. Paní učitelka a paní asistentka dostaly  kytici tulipánů. Matoušek měl kytičku i pro každou holčičku u nás ve třídě a každé ji také předal. Opravdu nás všechny mile překvapil a mile potěšil. Je vidět, že gentlemani ještě nevymřeli.

Malí záchranáři

Novinky 1.B

Celý měsíc únor jsme si v hodině prvouky povídali o lidském těle, částech lidského těla, zdravé výživě, správném jídelníčku, nemocech a úrazech, ale také o tom, jak je důležité umět druhému pomáhat. Zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla a vrhli se do praktické části vyučování, což bylo ošetřování zraněného. Docela jsme se u toho zapotili a také hodně nasmáli, práce se nám dařila a zranění žá…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.