06.12.2018, Vladimíra Ulipová

U nás doma

       Ve čtvrtek 29. 12. proběhl v naší třídě projektový den na téma „Rodina“. Tento den jsme zahájili přemýšlením o tom, co pro nás vlastně rodina znamená, pojmenovali jsme jednotlivé členy rodiny a také o nich něco pověděli. Pustili jsme si  pohádku o jedné známé rodině, která nás velmi pobavila, zvlášť ta část, kdy Hurvínek chtěl být hlavou rodiny, ale po svých zkušenostech si to rychle rozmyslel. Třetí vyučovací hodinu jsme ve skupinkách poskládali pohádku O veliké řepě a dále si ji i zahráli. Zjistili jsme, jak je důležité si v rodině pomáhat. Nakonec nás čekala příprava jednohubek na závěrečnou  malou oslavu. Všem dětem se příprava jídla vydařila a všichni si moc pochutnali. Celé dopoledne uteklo jako voda, my jsme si ho parádně užili a určitě všichni víme, že slovo rodina není jen tak obyčejné slovo.

Fotogalerie


Další články

Čerti, kam se podíváš

Novinky 1.B

      Všichni víme, že Mikuláš s andělem a čertem chodí nadělovat 5. 12., ale na naši školu dorazil již v úterý 4. 12. První hodinu jsme měli čertovskou matematiku, děti počítaly kolik čertů má rohy rovné nebo zakřivené, kolik se jich směje nebo brečí a také  musely počítat, kolik je v mikulášské nadílce jablíček, perníčků nebo bonbonů, ale také uhlí. Druhou hodinu nás navštívili krásní andílci, p…

Zdravé mlsání

Novinky 1.B

V hodině PRV se naše třída proměnila v prvotřídní restauraci, kde se podávala jen zelenina a ovoce. Nejdříve jsme si pěkně prostřeli, potom roznesli ovocné a zeleninové mísy. Ovoce a zeleninu jsme nejdříve pozorovali očima, porovnávali tvar a velikost a nakonec ochutnávali, na to jsme se těšili nejvíce. Jídlo bylo výborné, chutné a plné vitamínů. Určitě bychom se rádi do takové restaurace znovu vr…

Veselé tvoření

Novinky 1.B

Jelikož máme podzim a k tomuto období patří i pouštění draků, rozhodli jsme se v hodině Pč, že si vyrobíme veselé papírové draky. Nejdříve jsme vybarvili hlavu draka, potom vytvořili veselý obličej. Ještě ocásek ze skládaných harmonik a bylo hotovo. Práce nás bavila, dílo se podařilo a my měli radost z krásných draků. A už jenom vzlétnout milí dráčci!

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.