01.10.2018, Ervín Rosenkranz

Adaptační kurz

Hned na úvod školního roku jsme s nově vytvořenou třídou 6.A vyjeli na adaptační kurz do rekreačního areálu Poslův Mlýn nedaleko Poselského rybníka v Doksech u Máchova jezera. Do areálu jsme dorazili 10. září dopoledne a celý čas kurzu jsme plnohodnotně využili pro poznávání okolí i sebe navzájem. Kromě různě motivovaných her jsme s dětmi pravidelně vyráželi na procházky po okolí a také prohlédnout si nedaleké Doksy a ochutnat v místní cukrárně vyhlášenou zmrzlinu nebo dětmi oblíbený kebab. Pohodový týden utekl možná až příliš rychle a tak se těšíme na další společné akce. Do Bíliny jsme se vrátili v pátek 14. září a také zpáteční cesta byla díky neprůjezdné silnici dostatečně dobrodružná.

Fotogalerie


Další články

Mimozemšťani ve škole

Novinky 6.A

Ve čtvrtek 7. ledna 2019 se naše škola stala galaktickým centrem setkání mimozemšťanů. Děti z naší třídy představovaly nejrůznější druhy a typy mimozemských civilizací, na slet se dostavil dokonce i samotný doktor Zoidberg, který patří k rase Decapodianů. Jak z fotografií vyplývá, všichni zúčastnění se báječně bavili. Podstatou projektu bylo natočení filmového záznamu a naplnění připraveného scéná…

Matematika jinak

Novinky 6.A

Hodiny matematiky rozhodně nejsou o výpočtech bez vazby k reálnému světu a probírání látky, u které si děti nejsou jisté, k čemu jim to v praxi bude. Příkladem jsou projektové hodiny, ve kterých se v matematických úlohách objevují vesmírné cesty, raketoplány, ale také zástupci živočišné říše a další zajímavé výlety do okolního světa. Jak je to se setkáváním kosmonautů v rámci mnohaletých misí nebo…

Příprava vánočního programu

Novinky 6.A

V úterý 4. prosince 2018 jsme s dětmi v rámci projektového dne od rána vyráběli "zboží" pro vánoční akci, která se na naší škole uskuteční 13. prosince. Cílem bylo vyrobit a připravit produkty, kterými se děti z 6.A budou na tomto kulturním představení prezentovat. Jak to dopadlo, to si můžete prohlédnout na fotografiích, je z nich zřejmé, že v některých dětech je ukrytý velký výtvarný talent.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.