09.03.2024, Ervín Rosenkranz

Cimbálová muzika Réva

Není mnoho vzdělávacích koncertů, při kterých děti začnou tančit a zpívat. Cimbálová muzika Réva to dokázala. V polovině února zavítala k nám do školy s programem, ve kterém vedle lidových písní zazněly i hity z oblasti popu, rocku a dokonce klasické hudby: slyšeli jsme Nothing Else Matters od metalové kapely Metallica, Smetanovu Vltavu, písně od Pink Floyd, Queen, Redlovy Husličky a samozřejmě pár moravských lidovek. V hudebních soutěžích si děti navíc mohly vysoutěžit drobné dárky. Jsme s kapelou už domluveni na dalším koncertu, ve kterém nám představí svůj nový program.

Fotogalerie


Další články

Hledá se nový Picasso a nová Toyen

Novinky 7.B

Kromě vědomostí a dovedností děti ve škole rozvíjejí i svůj umělecký talent. Některé v sobě mají pořádnou porci talentu a možná v nich vyrostou noví klasici výtvarného světa. Díky výtvorům z hodin výtvarné výchovy, pod vedením paní učitelky Očkové, máme navíc možnost těmito mistrovskými díly vyzdobit třídu a prostor před ní. A jak sami vidíte, zcela zjevně tu budoucí slavné umělce máme.

Příprava Vánoční akademie

Novinky 7.B

Přípravy na tradiční Vánoční akademii vzaly děti velmi vážně a zodpovědně. Zboží na nabídku v našem třídním stánku připravovaly během dvou dnů, ten projektový na to nestačil. Současně významná část třídy zpívala na všech vánočních akcích pěveckého sboru: v kostele svatého Petra a Pavla v Bílině a právě na Vánoční akademii. Velmi mě potěšilo, jak aktivně a zodpovědně se děti ke všem činnostem posta…

Vánoční turnaj v přehazované

Novinky 7.B

Stalo se už tradicí, že v poslední dny kalendářního roku se děti 2. stupně utkávají v rámci turnaje v přehazované. A podobně, jako tomu je v hokejové NHL, i třídy 6. a 7. tříd vytvořily dva týmy: A-tým do hlavní soutěže, který tvořil stejný počet chlapců a dívek, aby zápasy byly spravedlivé, ale taky třídní "farmy" v podobě B-týmů, které se utkaly v samostatném turnaji. Utkání proběhla 19. prosinc…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.