Novinky 8.C

Modrotisk

Novinky 8.C Pondělí, 18.03.2024

Žáci naší třídy, jako první odstartovali měsíční workshop modrotisku. Po prohlédnutí výstavy výrobků z modrotisku a videa s postupem práce se bez váhání pustili do zdobení ubrousků. Za pomoci šablon s jarními motivy a vlastní fantazie vytvářeli na ubrousku krásné dekorativní motivy. Žáky nový způsob práce velmi bavil a domů si odnesli nádherně vyrobené ubrousky.  

Cimbálovka Réva

Novinky 8.C Pondělí, 11.03.2024

16. února, když už jsme se všichni těšili na jarní prázdniny navštívila naši školu cimbálová kapela Réva. Kapela kromě cimbálu přivezla také basu, housle, klarinet. Členové kapely nám představili nástroje a zahráli plno skladem – lidové písně, vážnou hudbu ale i populární hity. Představení bylo proloženo různými soutěžními otázkami. Každý kdo uhodl, získal malou odměnu. Nakonec jsme si i zatančili…

Úniková hra Futurento

Novinky 8.C Středa, 31.01.2024

V pondělí 29. ledna jsme se vydali spolu s 8.B do Prahy do Futurenta, kde jsme si užívali zábavu a lámali si hlavu v nevšedním zábavním parku. Zábavní park nám předvedl svou temnou atmosféru apokalypsy v roce 2088. Po celé budově se nacházely místnosti s nejrůznějšími šiframi, s omezeným časem na řešení 10 minut.  Ve skupinách jsme si vyzkoušeli své logické myšlení, fyzickou zdatnost, obratnost, s…

Projekt SAVCI

Novinky 8.C Středa, 31.01.2024

V pátek 26. ledna jsme měli projektový den na téma Savci. Náplní práce bylo tvoření plakátů s informacemi o jednotlivých řádech savců a vymýšlení hádanek skrytých v QR kódech. Vše jsme zpracovávali v různých digitálních programech a aplikacích. Během celého dopoledne jsme se toho dost naučili, ale i jsme se pobavili.  Všichni jsme tvrdě pracovali, a proto můžeme říct, že všem se práce povedla.

Vánoční besídka

Novinky 8.C Neděle, 07.01.2024

Ve středu 19. 12. jsme si udělali ve třídě vánoční besídku. Měli jsme plno času, připravit občerstvení v podobě česnekových jednohubek, pustit si vánoční písně, popovídat si, zahrát hry a hlavně si rozdat dárečky. Ve třídě vládla dobrá nálada, nakonec jsme si také připili na šťastný nový rok.

Vánoční volejbalový turnaj

Novinky 8.C Neděle, 07.01.2024

Ve středu 20. 12. proběhl volejbalový turnaj mezi žáky osmých a devátých tříd. Utvořili jsme dvě družstva. Protože se volejbal učíme teprve chvíli, šli jsme do turnaje s tím, že si zasportujeme a hlavně užijeme plno legrace. To se nám i dařilo. A přesto, že jsme v turnaji nováčci, našemu družstvu ve složení Káťa F., Udu, Nelča, Anička, Táda, Luky, Áďa a Zdenda se podařilo vybojovat krásné druhé mí…

Vánoční tvoření

Novinky 8.C Pondělí, 11.12.2023

Ve středu 6. prosince chodil školou Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, za které se převlékli naši deváťáci. Ostatní  žáci vytvářeli vánoční dekorace, drobné dárečky pro rodiče, dozdobovali vánočně třídy a vůbec se ladili na blížící se Vánoce. V naší třídě jsme měli také plno práce, ozdobili jsme vánoční stromeček, uvařili a zabalili domácí čokoládu, vyrobili tučňáky z vlny a připravili štěs…

Společné tvoření s 3. A

Novinky 8.C Pondělí, 11.12.2023

Ve středu 29. listopadu jsme navštívili žáky ve 3. A, abychom spolu strávili čas a pomohli mladším spolužákům vytvořit vánoční dekorace. Každý z nás si měl vybrat parťáka, se kterým bude spolupracovat. Vytvářeli jsme sněhuláčky a skřítky z ponožek nebo hvězdičky z dřevěných kolíčků. Sněhuláci i skřítci se velmi vydařili. Všichni si to se svým malým a šikovným parťákem moc užili.

Přehlídka barokních šatů

Novinky 8.C Neděle, 22.10.2023

V hodinách dějepisu právě probíráme události v období baroka. Proto jsme dostali za úkol vytvořit postavičky z naší fotografie, které jsme oblékli do barokního kostýmu. Figurky jsme pak použili na natáčení krátkého filmu. Práce se nám velmi líbila.

Zvířecí srst pod mikroskopem

Novinky 8.C Neděle, 22.10.2023

Na hodinách přírodopisu probíráme savce. Využili jsme toho, že spousta z nás má nějakého toho savce doma a pustili se do mikroskopování. Přinesli jsme si srst od psů, koček, ovce, morčete, koně a pustili se do toho. Jednotlivou srst jsme porovnávali a nakonec jsme ji srovnali s vlastním vlasem. Práce byla zajímavá a těšíme se na další.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.