Novinky 5.C

Tělocvik trochu jinak

Novinky 5.C

Venku už je počasí trochu teplejší a před školou nám vyrostlo nové lanové hřiště. Neváhali jsme a své dovednosti jsme prokázali právě na překážkách po lanech, lávkách a jiných nástrahách tohoto zázemí pro děti jako jsme my. Závodili jsme i na čas. Mezi nejrychlejší se řadil Kuba Dvořák s mnoha konkurenty a z dívek Kačka Očková.

Vernerův mlýn

Novinky 5.C

Celá naše třída se na sklonku dubna vyjela podívat a poučit do Vernerova mlýnu nedaleko Loun. Exkurze se až do konce jevila velmi zajímavě, protože jsme většina z nás takový mlýn zevnitř neměli možnost vidět. Dověděli jsme se, jak to všechno vevnitř chodí a pracuje, něco nám pověděl i restaurátor mlýnu a nakonec jsme své nové poznatky zužitkovali v kvízu.

Zdravá svačina

Novinky 5.C

V rámci přírodovědy jsme si povídali o tom, jak pečovat o své tělo. Všichni jsme plno věcí znali. Povídali jsme si o čištění zubů, pravidelné hygieně, ale i o zdravé výživě. Je pravda, že mnozí z nás se nestravují příliš zdravě, ale není na škodu si občas připomenout, jak je to správně. Doma jsme si měli připravit zdravou svačinu. Tu jsme pak doladili kulturou stolování ještě ve škole. Všem se sbí…

Jak se učíme

Novinky 5.C

I když ve třídě nejsou zrovna žádné žhavé novinky, výsledky za naší prací jsou znát. Nahlédněte do naší výuky i v běžných situacích.

Na sněhu

Novinky 5.C

Tak to venku vypadá, že se počasí alespoň na chvilku umoudřilo a je vidět, že se zima nestydí ukázat. Svou typickou sněhovou nadílkou pokryla i naše město, proto jsme tělesnou výchovu pojali zábavně a na sněhu. Dováděli jsme, že jsme ani chladivé počasí nepocítili. Na své si přišli bobisté, sáňkaři, střelci se sněhovými koulemi i andílci.

Vysvědčení

Novinky 5.C

Jako všichni žáci po republice, i my žáci třídy 5. C dostali hodnocení za 1. pololetí. Vždy jsou na dětech vidět různé emoce. Jsou to už páťáci a své výsledky umí dopředu zhodnotit, nebyli tolik překvapení. Do dalších momentů nejen v páté třídě jim přeji co nejlepší výsledky. Každý nemůže mít samé jedničky, ale svých svědomitým úsilím může mít prospěch co možná nejlepší v rámci svých předpokladů. …

Poutavých 100 let republiky

Novinky 5.C

Od vzniku Československa uplynulo 100 let a my jsme si toto výročí připomenuli naučným a poutavým představením studia Karavana. Formou soutěží a dramatického vystoupení jsme si osvojili významná jména i události posledních 100 let naší vlasti.

Adventní čas v 5. C

Novinky 5.C

V čase předvánoční jsme si vyzkoušeli něco nového. Naše škole poprvé pořádala předvánoční akci s představením žáků školy a s vánočními trhy. I naše třída prodávala své výrobky, na kterých usilovně pracovala v adventním období. Také jsme si již tradičně užili příchod Mikuláše v doprovodu čertů a andělů. Teď už nás čeká ta velmi příjemná záležitost, ukončit tento kalendářní rok a společně s kamarády…

Jak se psalo našim předkům?

Novinky 5.C

Celá naše třída absolvovala exkurzi v duchu malých písařů. Měli jsme možnost vyzkoušet psaní husím brkem, sedět ve starých lavících a nebo psát hlaholicí. Ukázali nám i některé učebnice, které si pamatují naše babičky a nakoupili jsme si malé prezenty.

Práce s přírodninami

Novinky 5.C

Opět jsme využili příležitosti a ukázali si, jak jsme zruční. Tentokrát jsme své šikovné ruce zaměstnali vytvářením ježků z kartonu a přírodnin. Ježečkové nám teď zdobí spojovací chodbu ve škole.

Přejít na stránku: 13
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.