Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.

Novinky 1.A

Mikuláš v 1. A

Novinky 1.A

V úterý k nám zavítali čerti, andělé a Mikuláš. Mikuláš nás pochválil za práci a chování ve škole. Zazpívali jsme písničku a od andělů jsme dostali drobné dárečky. Mikuláš nám slíbil, že příští rok přijde zase.

Projekt Rodina v 1. A

Novinky 1.A

Ve čtvrtek 30. 11. u nás proběhl projektový den "Rodina". Podívali jsme se na pohádku o Broučcích, povídali jsme si o rolích v rodinách. Prohlédli jsme si rodinné fotografie a vyrobili album.

Pan Hrabě v 1. A

Novinky 1.A

Dne 14. listopadu si pro nás pan Hrabě připravil pořad o hudebních nástrojích a stylech populární hudby. Pan Hrabě nám ukázal altový a tenorový saxofon, dále také velmi zajímavý elektronický nástroj, který dokázal napodobit zvuky nejen hudebních nástrojů, ale také lidské a jiné další hlasy. Někteří z nás si mohli na tyto nástroje zahrát.  Pořad byl zajímavý a velice se nám líbil.    

Tajemná Afrika v 1. A

Novinky 1.A

Ve středu 1. 11. nás navštívilo studio Karavana s programem o Africe. Procestovali jsme Afriku, seznámili jsme se s kmeny, které zde žijí. Viděli jsme mumii i tajemného šamana. Navštívili jsme pyramidy, rozluštili tajné hieroglyfy, zahráli jsme si několik her a zazpívali si společně písničku. Program se nám moc líbil a těšíme se na další.

Výtvarná výchova v 1. A

Novinky 1.A

Během hodin výtvarné výchovy se učíme pracovat s barvami. Vybarvujeme, kreslíme, zapouštíme, mícháme a rozfoukáváme. Vznikají opravdu krásné obrázky.

Skládáme písmenka

Novinky 1.A

Druhý školní měsíc je již ve své polovině a my se začali učit písmenka. Kromě čtení a psaní je také skládáme. Písmenka řadíme vedle sebe podle diktátu a poté kontrolujeme. Všem nám to moc jde.

Beseda v knihovně

Novinky 1.A

Dne 4. 10. 2017 jsme se vydali do knihovny. Mnozí zde byli úplně poprvé. Paní knihovnice si pro nás připravila básničky, pohádky, hry a soutěže na téma podzim. Za odměnu jsme si odnesli krásnou omalovánku.

Projekt Škola

Novinky 1.A

Ve středu 27. září u nás proběhl projektový den "Škola". Ráno jsme se rozdělili do několika skupin, spojili lavice a mohli jsme začít. Nejprve nás čekala pohádka o Fíkovi, který šel poprvé do školy. Po pohádce jsme se naučili písničku o Adámkovi, povídali jsme si o bezpečné cestě do školy, o přípravě do školy a dalších zajímavých věcech. Poté následovalo několik záludných úkolů, za které jsme dost…

Tělesná výchova v 1.A

Novinky 1.A

Již je to téměř měsíc, kdy prvňáčci usedli do školních lavic. Seznamujeme se postupně se školou a svými povinnostmi. Počítáme, zpíváme, vybarvujeme a také cvičíme. Tělesná výchova je asi nejoblíbenějším předmětem. Na fotografiích se můžete podívat, jak nám jde.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.