11.11.2018, Nikol Šimůnek Meyerová

451 stupňů Fahrenheita

Dne 30. října 2018 začal 8. ročník divadelního festivalu Young for young 2018. Vybraní žáci z 9. A a 8. tříd se zúčastnili prvního představení tohoto festivalu. Jednalo se o divadelní hru 451 stupňů Fahrenheita v podání Činoherního studia Ústí nad Labem. Po příjezdu do mosteckého divadla a odložení svršků si žáci poslechli kratičký koncert Kvarteta Floriánek ZUŠ F. L. Grossmanna Most. Potom nabídli chlapci v košilích krásným dívkám své rámě a odvedli je ke vstupu do sálu. Tam ukázali uvaděčkám nejen své vstupenky, ale také vstupenky svých partnerek. Hra se odehrávala na komorní scéně. „Oheň hoří – a my jsme v téhle zemi většina!“ vyšlo z pera autora knižní předlohy, Raye Bradburyho. Toto heslo zaznělo během představení několikrát. Bylo pravdivé? Rozhodně to stálo za zamyšlení. Těšíme se na další návštěvu mosteckého divadla.


Další články

Baron Prášil

Zájmový kroužek Mladý divák

V pátek 24. ledna 2020 jsme znovu navštívili Městské divadlo v Mostě. Tentokráte jsme měli možnost zhlédnout večerní představení Baron Prášil, jehož autorem, režisérem i hlavním představitelem je Jiří Kraus. Po příjezdu jsme se usadili u stolků na malé scéně a čekali na začátek. Stoprocentně pravdivá dobrodružství z cest barona Prášila nás nenechala chvíli odpočinout. Tváře i břicha nás smíchy bol…

Informace o kroužku

Zájmový kroužek Mladý divák

Zájmový kroužek Mladý divák pod vedením paní učitelky Mgr. Oldřišky Gregorové je určen pro žáky 8. a 9. tříd, kteří mají rádi divadlo a kulturu. Žáci mohou jednou měsíčně navštívit Městské divadlo v Mostě a zúčastnit se tak večerního divadelního představení, na němž se předem domluví. Cena vstupného činí 100 Kč a v dostatečném počtu žáků je možná i doprava zdarma. Hlavním cílem kroužku je kultivov…

Je úchvatná!

Zájmový kroužek Mladý divák

V pondělí 25. listopadu 2019 jsme viděli derniéru „Je úchvatná“ v Městském divadle v Mostě. Hudební komedie o nejhorší operní zpěvačce všech dob, jejíž autorem je Peter Quilte, předčila naše očekávání. Zazněly skladby předních skladatelů, jakými byli Mozart, Strauss, Bizet, Dvořák a Puccini. Zpočátku jsme se báli, že operní žánr pro nás bude velmi těžkým soustem, ale nakonec se nám toto představen…

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.