03.11.2019, Pavlína Zemanová

S prvňáčky jsme kamarádi

V učebně informatiky jsme už jako doma, a proto jsme se rozhodli vzít s sebou také naše kamarády a kamarádky z první třídy. Při jejich první návštěvě počítačové učebny jsme jim zpříjemnili výuku prací ve výukovém programu Dětský koutek. Prvňáčkům jsme předvedli, jak se v odborné učebně správně chovat a jak zacházet s počítačem. Četli jsme jim zadání a pomáhali správně řešit úlohy. Některé děti si v programu vybarvily omalovánky, některé si s námi zahrály Člověče, nezlob se a jiné plnily úkoly k pohádce, kterou jsme jim přečetli. Nás i prvňáčky hodina moc bavila a všichni jsme si za pomoc prvňáčkům vysloužili od naší paní učitelky pochvalu do žákovské knížky.

Fotogalerie


Další články

Společná hodina 3. C a 1. A

Novinky 3.C

Jsme už šikovní třeťáci, a proto rádi pomáháme prvňáčkům. Před jarními prázdninami jsme opět prožili společnou hodinu v počítačové učebně. Pod naším vedením si malí školáci zopakovali ve výukovém programu učivo o lidském těle. My jsme si procvičili čtení s porozuměním a plnění úkolů k textu. Zároveň jsme si také ověřili, kolik znalostí a dovedností už umíme předat mladším spolužákům.

Třídíme odpad

Novinky 3.C

Tonda Obal se na svých cestách zastavil také na naší škole, aby nám poradil, jak a proč správně třídit odpad. Shlédli jsme zajímavé ukázky recyklace papíru, skla i plastů. Vůbec se nám nelíbil pohled na rozsáhlé skládky. Pro mnohé z nás už je třídění odpadu samozřejmostí, a proto jsme při zkoušce ukládání obrázků odpadu do správného kontejneru obstáli na jedničku.   

Prvouka

Novinky 3.C

V únoru se v hodinách prvouky učíme o znacích života všech živočichů. Podle jejich stavby těla je umíme třídit na obratlovce a bezobratlé. Také už dokážeme správně zařadit obratlovce mezi savce, ptáky, ryby, plaze nebo obojživelníky. Bylo těžké se rozhodnout, kam zařadíme ptakopyska, raka, delfína, kosatku nebo tuleně. My už správné řešení známe.  A vy?

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.