V úterý 19. 11. 2019 se od 16: 30 hod. v prostorách školy uskuteční akce "Střední školy se představují".
13.05.2019, Nikol Meyerová

Projekt Zapomenutá řemesla

Říká se, že dobrou mouku pozná mlynář po čichu.
V rámci projektu Zapomenutá řemesla jsme se měli možnost seznámit s prací mlynáře. Vernerův mlýn v Brlohu u Loun byl naší první zastávkou v rámci tohoto projektu. Jedná se o historický mlýn o dvou složeních na vrchní vodu. Tento mlýn byl v roce 2007 prohlášen Národním památkovým ústavem za kulturní památku. Vznik brložského mlýna je někdy kolem roku 1630. V jeho držení se vystřídaly čtyři významné mlynářské rody. Ten poslední je zde přes sto let a jeho potomci nám připravili skvělé dopoledne. Zajímavé bylo nejen poutavé vyprávění o cestě zrna z pole na náš stůl, ale nadšení sklidilo i opékání buřtíků a ochutnávka selských koláčů.
Druhou část projektu jsme si užili v našem městě. Dům dětí a mládeže dobře známe a bylo vidět, že se zde žáci pohybují jako doma. Všichni si užili nejen zábavu, ale i se něčemu novému přiučili. Napekli koláče, vyrobili si mlýnky, nazdobili kraslice a maminkám k nadcházejícímu svátku odnášeli krásné kuchyňské zástěrky. Velké poděkování tímto zasíláme do DDM paní ředitelce Bc. Kristě Sýkorové a celému jejímu skvělému týmu.

Fotogalerie


Další články

škola v přírodě 2019

Novinky 4.B

Školní rok jsme zahájili pobytem v krásné přírodě. Ubytování a stravu hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. Počasí nám také přálo, takže jsme si dostatečně užili sportování a výlety do okolí. Letošní téma bylo plnění BOBŘÍKŮ a všech 13 BOBŘÍKŮ se nám podařilo získat.

SNĚHURKA - pohádka pro první třídy

Novinky 4.B

Poslední leden je pro všechny školáky dnem, kdy dostávají svá pololetní vysvědčení. Pro prvňáčky je to jejich úplně první ohodnocení jejich práce. Žáci 3. B jim za jejich snahu připravili malý dárek v podobě pohádky. Podle smíchu a potlesku bylo znát, že se jim pohádkový příběh líbil. Všichni třeťáci hráli skvěle a zaslouží si uznání.

Informatika nově

Novinky 4.B

Naše škola patří mezi ty moderní nejen duchem, ale i vybavením. Na konci kalendářního roku 2018 se proto stala tzv. Buňkou pro digitální gramotnost a získala pomůcky k výuce programování. Žáci 3. B si v hodině informatiky rozvíjeli logické myšlení a učili se jednoduché programování Blue-botů. Práce ve skupinách je velmi bavila a těší se na další práci s malými roboty.

Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.