Novinky 5.A

Exkurze

Novinky 5.A

Ve středu 20.6. jsme navštívili stáčírnu a výrobnu Bílinské kyselky. Nejdříve nás paní průvodkyně seznámila s jejími léčebnými účinky a historií lázeňství v Bílině. Provedla nás zmodernizovaným provozem stáčírny, kde jsme mohli  ochutnat léčivou kyselku. Exkurze, která byla zajímavá a poučná, se nám moc líbila. Děti si odnesly i lahev Bílinské kyselky domů.

Kurz plavání

Novinky 5.A

Od března do května letošního roku jsme se v rámci Tv opět zúčastnili plaveckého výcviku. Vody už se nikdo nebojí a všichni si zdokonalovali plavecké styly. Na poslední lekci si mohli vzít vlastní hračky, hodiny plavání si děti užívaly. Plavecký výcvik jsme zakončili soutěží o nejrychlejšího plavce, vítězi jsou stejní jako loni - Eliška Letochová a Tadeáš Vobořil.

Školní výlet

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 jsme jeli na školní výlet do malé, moc pěkné Zoo s botanickou zahradou a minigolfem v Plasech. Průvodce - pan pirát nás seznámil se zvířaty, rostlinami a historií devíti zemí všech světových kontinentů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a některá zvířata jsme mohli i nakrmit. Po prohlídce zahrady nás čekal malý kvíz a po správném vyluštění tajenky děti hledaly pirátský p…

Škola v přírodě

Novinky 5.A

V době od 14. 5. - 18. 5. 2018 vyjela naše třída na ozdravný pobyt do ŠvP v Žihli. Počasí nám přálo a tak jsme chodili na vycházky po okolí, kde jsou pěkné lesy, moře velkých kamenů a viklanů i rybník Petrák. Děti si prošly naučnou stezku, kde se dozvěděly zajímavosti o okolní fauně a flóře. Také jsme si užili na všech hřištích i v malém dětském lanové parku. Netradiční zážitek máme z Laser game c…

Projekt - Informatika

Novinky 5.A

V našem posledním projektovém vyučování jsme používali textový a grafický editor, který procvičujeme v hodinách informatiky. Nejdříve se žáci seznámili s tématem a obsahem projektu. Každý si vybral z encyklopedie své oblíbené zvíře a vyhledal o něm některé zajímavosti. V programu malování si oblíbené zvíře nakreslil a vložil ho ke svému textu. Z těchto prací žáků jsme si vytvořili vlastní knihu.

Čarodějnický učeň

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 jsme navštívili pohádkové představení, které do Bíliny přivezlo Metropolitní divadlo Praha. Čarodějnický učeň je pohádkový muzikál plný čar, kouzel a světelných efektů. Dětem se představení moc líbilo.

Projekt 3. A - Josef Lada

Novinky 5.A

Ve středu 24. 1. 2018 jsme měli projektové vyučování, tentokrát zaměřené na práci s uměleckým dílem. Nejdříve jsme se seznámili s životem i tvorbou Josefa Lady a podívali se na pohádku Kaňka do pohádky. Potom si děti vytvořily skupinky, pečlivě plnily zadané úkoly a vytvořily knihu z říkadel a ilustrací J. Lady. Za dobře odvedenou práci a přinesené knihy všechny děti chválím.

Perštejni - Vikingové

Novinky 5.A

Po roce naši školu opět navštívila historická skupina Perštejni. V hodinovém pořadu jsme se seznámili s historií Vikingů, jejich bojovou taktikou a mořeplaveckými úspěchy. V závěru vystoupení nám oba Vikingové předvedli šermířský souboj. Pořad se dětem líbil, těšíme se na další setkání.

Vybíjená

Novinky 5.A

Paní učitelka s dětmi ze 3.C nás vyzvala na vánoční souboj ve vybíjené. S radostí jsme výzvu přijali a v hodinách tělocviku pilně trénovali. Příprava se vyplatila a s převahou jsme tentokrát 3. C porazili. Snažili se všichni a ze sportovního klání si odnesli diplom a sladkou odměnu. Těšíme se na další utkání.

Vánoční tvoření v DDM

Novinky 5.A

V prosinci jsme využili nabídku DDM na vánoční dílny. Tentokrát si děti vyrobily vánoční skřítky, které mohou věnovat jako dárek nebo je využít jako vánoční dekoraci.

Přejít na stránku: 13
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.