Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018, 2. dubna je Velikonoční pondělí.

Novinky 3.A

Čarodějnický učeň

Novinky 3.A

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 jsme navštívili pohádkové představení, které do Bíliny přivezlo Metropolitní divadlo Praha. Čarodějnický učeň je pohádkový muzikál plný čar, kouzel a světelných efektů. Dětem se představení moc líbilo.

Projekt 3. A - Josef Lada

Novinky 3.A

Ve středu 24. 1. 2018 jsme měli projektové vyučování, tentokrát zaměřené na práci s uměleckým dílem. Nejdříve jsme se seznámili s životem i tvorbou Josefa Lady a podívali se na pohádku Kaňka do pohádky. Potom si děti vytvořily skupinky, pečlivě plnily zadané úkoly a vytvořily knihu z říkadel a ilustrací J. Lady. Za dobře odvedenou práci a přinesené knihy všechny děti chválím.

Perštejni - Vikingové

Novinky 3.A

Po roce naši školu opět navštívila historická skupina Perštejni. V hodinovém pořadu jsme se seznámili s historií Vikingů, jejich bojovou taktikou a mořeplaveckými úspěchy. V závěru vystoupení nám oba Vikingové předvedli šermířský souboj. Pořad se dětem líbil, těšíme se na další setkání.

Vybíjená

Novinky 3.A

Paní učitelka s dětmi ze 3.C nás vyzvala na vánoční souboj ve vybíjené. S radostí jsme výzvu přijali a v hodinách tělocviku pilně trénovali. Příprava se vyplatila a s převahou jsme tentokrát 3. C porazili. Snažili se všichni a ze sportovního klání si odnesli diplom a sladkou odměnu. Těšíme se na další utkání.

Vánoční tvoření v DDM

Novinky 3.A

V prosinci jsme využili nabídku DDM na vánoční dílny. Tentokrát si děti vyrobily vánoční skřítky, které mohou věnovat jako dárek nebo je využít jako vánoční dekoraci.

Mikuláš ve 3. A

Novinky 3.A

V úterý 5. prosince opět chodil školou Mikuláš se svým doprovodem. Čerti nás trošku postrašili a hříšníci slíbili, že se polepší. Andílci nám rozdali čokoládová lízátka a my si pro všechny připravili hezkou mikulášskou básničku.

Výtvarná soutěž

Novinky 3.A

Naše třída 3. A se zapojila do výtvarné soutěže, kterou vyhlásila Hornická nemocnice s poliklinikou. Do užšího kola postoupila Eliška Vondráčková, Martina Tomanová, Zuzana Krásová, Ema Kasalová, Eliška Letochová a Jaroslav Štětka. V hlasování se umístila na krásném 2. místě Zuzka Krásová. Milým překvapením pro nás bylo, že osobně přišla dětem poděkovat a předat cenu a odměnu paní Bc. Helena Marinč…

Beseda v knihovně

Novinky 3.A

V pondělí 20. 11. byla naše třída na besedě v Městské knihovně. Paní knihovnice Padevítová pro nás připravila spoustu zajímavých knih na téma "Komiksy a dobrodružné příběhy". Z některých dobrodružných knih přečetla úryvky, z kterých pak děti vyplňovaly ve skupinkách zábavné kvízy. Za dobré chování a správné odpovědi v soutěžích dostali všichni sladkou odměnu.

Hudební pořad

Novinky 3.A

Ve středu 15. 11. jsme se zúčastnili hudebního pořadu, kde nás pan Hrabě seznámil s různými hudebními nástroji. Na některé si pak mohli někteří žáci i sami zahrát a společně si zazpívali speciálně upravenou píseň "Skákal pes".

Tajemná Afrika

Novinky 3.A

V listopadu k nám zavítalo studio Karavana, které si připravilo pro děti program o Africe. Žáci se zábavnou formou dozvěděli spoustu zajímavostí, zasoutěžili si a nakonec si zazpívali společně písničku. Pořad se dětem líbil, těšíme se na další setkání.

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.