V pátek 29.9.2023 a v pondělí 2.10.2023 je ŘEDITELSKÉ VOLNO.

Novinky 5.A

Geometrie trochu jinak

Novinky 5.A

V hodinách geometrie se učíme rozpoznávat rovinné i prostorové útvary. Rýsujeme přímky a úsečky. Abychom si hodiny trochu zpestřili, rozhodli jsme se rýsování a měření využít k tvorbě zajímavé pomůcky. Za pomoci několika málo věcí a trošky naší šikovnosti jsme vytvořili hologram. Naše práce musela být opravdu přesná, o čemž jsme se přesvědčili při promítání.

Perníkové vánoční tvoření

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 28. listopadu proběhl v naší a dalších několika třídách projektový den. Zaměřili jsme se již na vánoční veselí a společně vytvořili perníkovou vesničku. Práce a hlavně její výsledek se nám moc líbí.

Výrábíme krmítka

Novinky 5.A

Děti ze 3.A v rámci pracovních činností vyrobily krmítka pro ptáčky a použily k tomu prázdné krabičky od mléka. Vyzkoušely si, jak lze odpad proměnit v užitečnou věc. A protože nám počasí přálo – nepršelo, podařilo se nám rozvěsit krmítka v přilehlé části školní zahrady. Teď už jen stačí, aby si ptáčci krmítka našli a zvykli si na ně létat. Pokud se krmítka ujmou a ptáčci se budou vracet, bude to …

3.A v DDM

Novinky 5.A

Na začátku listopadu jsme se vydali do DDM. Připravili si tam pro nás krásný pogram, zaměřený již na vánoční svátky. Dozvěděli jsme se zajímavosti o vzniku Vánoc, připomněli si vánoční zvyky a tradice, ozdobili vánoční stromeček, upekli tradiční perníčky a vyrobili věnec. Program se nám velice líbil a odcházeli jsme domů plní zážitků.

Ohlédnutí za říjnem

Novinky 5.A

V říjnu jsme měli dvě zajímavé akce. První pro nás připravili spolužáci z žákovského parlamentu a byl to "Den naruby". Chlapci si vyzkoušeli jaké to je být dívkami a děvčata zase chlapci. Zatímco děvčata nezaznamenala větší problém, chlapci jich pár našli. Sukénky neposedně poletovaly a trefit se rtěnkou na pusu byl také obtížný úkol. Den jsme si společně moc užili. Druhou velkou akcí byl koncert…

Plavání ve 3. A

Novinky 5.A

Již druhým rokem navštěvujeme kurzy plavání. První rok jsme se s vodou spíše seznamovali, učili jsme se splývat a dýchat při plavání. Letos jsme téměř všichni plavci a zdokonalujeme plavecké techniky. Na plavání se každý týden těšíme.

Informatika s Magic Boxem

Novinky 5.A

V letošním školním roce máme hodinu informatiky rozdělenou do dvou menších skupin. Pro nás je to velká výhoda, máme více času na procvičování a budeme si moci vyzkoušet spoustu nových a zajímavých věcí, které bychom ve velkém počtu nestihli. V loňském školním roce jsme začali se základy programování. Letos budeme pokračovat a zdokonalovat se. Na začátku roku jsme si zopakovali krokování. Zjišťova…

3. A na dravcích

Novinky 5.A

V úterý 17. září jsme se vydali na fotbalový stadion. Čekala nás ukázka dravců firmy Zayferus, která vlastní největší sbírku dravců a sov v České republice. Poslechli jsme si vyprávění o sovách a dravcích, zodpověděli záludné otázky a podívali se na ukázky letu dravců. Program se nám velice líbil.

Výtvarná výchova ve 3. A

Novinky 5.A

V hodině výtvarné výchovy jsme dostali za úkol vymodelovat pohádkovou postavu. Poté jsme hádali z jaké pohádky je. Podívejte se a hádejte s námi.

2. A běhala pro Terezku

Novinky 5.A

Dne 6. 6. 2019 jsme se zapojili do akce "Běh pro Terezku". Oběhli jsme společně tři kolečka na hřišti a přispěli na léčbu Terezky. Velice děkuji rodičům i dětem.

Přejít na stránku: 2358
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.