Novinky 5.A

Pozdrav z první školy v přírodě

Novinky 5.A

Jsme tu teprve dva dny a stihli jsme toho spoustu: diskotéka, trampolína, nákupy, zmrzlina, Máchovo jezero a Berouskův zvěřinec. Užíváme si to na každém kroku.

Hudební výchova

Novinky 5.A

V hodinách hudební výchovy nejen zpíváme a hrajeme na flétničky, ale také tančíme. Nikdo se nestydí a tanec se nám moc líbí.

Velikonoce

Novinky 5.A

Ve středu 28. března si pro nás žáci z 8. B připravili projektový den. Seznámili nás s tím, jak Velikonoce vznikly a jaké se k nim váží tradice. Vyrobili jsme si zápichy do květináčů a zasadili travičku. Projekt se nám velice líbil a těšíme se na další.

Lidské tělo

Novinky 5.A

V úterý 13. března proběhl v naší třídě projektový den "Lidské tělo". Podívali jsme se na video o lidském těle a poté jsme s Hurvínkem navštívili lékaře. Čekala nás známá písnička "Hlava, ramena,...", kterou jsme si zazpívali také v anglické verzi. Poté jsme ve dvojicích plnili zajímavé úkoly, lepili, stříhali a popisovali lidské tělo.

Čteme a přiřazujeme slova

Novinky 5.A

Do školy chodíme již šest měsíců. Dostali jsme naše první vysvědčení. Učíme se pořád něco nového. Často pracujeme ve dvojicích a ve skupinkách, což nás moc baví. Tentokrát jsme přiřazovali slova k obrázkům a občas to nebylo nic lehkého.

Vystoupení kamarádů ze 4. A

Novinky 5.A

V pátek před prázdninami nám přišli zahrát na flétnu kamarádi ze čtvrté třídy: Petr Seifert a Nela Šilingová. Petr chodí do Lidové školy umění v Bílině již dva roky a hraje na flétnu. Poslechli jsme si v jeho podání Piráty z Karibiku. Nela chodí půl roku na klarinet a zahrála nám krátkou etudu. Dětem se vystoupení velmi líbilo. A již se těší, až na flétničky zvládnou něco podobného.

Olympiáda v 1. A

Novinky 5.A

Jelikož nám 9. února začaly olympijské hry, rozhodli jsme se, zahrát si na trenéry biatlonové reprezentace. Naším úkolem bylo sestavovat štafety - mužské, ženské i smíšené. Museli jsme si dát pozor, abychom na někoho nezapomněli. Také jsme nesměli dát nikoho dvakrát. Práce se nám moc líbila. A všem sportovcům držíme palce.

Mikuláš v 1. A

Novinky 5.A

V úterý k nám zavítali čerti, andělé a Mikuláš. Mikuláš nás pochválil za práci a chování ve škole. Zazpívali jsme písničku a od andělů jsme dostali drobné dárečky. Mikuláš nám slíbil, že příští rok přijde zase.

Projekt Rodina v 1. A

Novinky 5.A

Ve čtvrtek 30. 11. u nás proběhl projektový den "Rodina". Podívali jsme se na pohádku o Broučcích, povídali jsme si o rolích v rodinách. Prohlédli jsme si rodinné fotografie a vyrobili album.

Pan Hrabě v 1. A

Novinky 5.A

Dne 14. listopadu si pro nás pan Hrabě připravil pořad o hudebních nástrojích a stylech populární hudby. Pan Hrabě nám ukázal altový a tenorový saxofon, dále také velmi zajímavý elektronický nástroj, který dokázal napodobit zvuky nejen hudebních nástrojů, ale také lidské a jiné další hlasy. Někteří z nás si mohli na tyto nástroje zahrát.  Pořad byl zajímavý a velice se nám líbil.    

Přejít na stránku: 1
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.