Novinky 5.B

Den dětí

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 2. června proběhl na školním hřišti Den dětí. Děti plnily za pomoci deváťáků na stanovištích různé úkoly.  Nakonec bylo vyhodnocení ve třídách a všichni dostali sladkou odměnu.

Rodiče a předškoláci ve škole

Novinky 5.B

31. května proběhla informační schůzka pro rodiče a budoucí prvňáčky. Rodiče získali informace o příštím školním roce a pro děti připravili žáci současných pátých tříd stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet plnění různých úkolů.

Střípky z Valdeku

Novinky 5.B

Na konci května vyjela 5. B spolu s ostatními páťáky a čtvrťáky do školy v přírodě. Tentokrát byli tématem Vikingové. Zažili jsme mnoho zajímavého a přivezli si domů spoustu zážitků.

Branný den se záchranáři

Novinky 5.B

Ve čtvrtek 5. května se páťáci naší školy zúčastnili Branného dne se záchranáři. Na Psišti v Bílině jsme viděli ukázku vyhledávání ztracené osoby, naučili jsme se orientovat pomocí GPS na mapě, zkoušeli jsme si resuscitovat člověka při ztrátě vědomí a viděli jsme také výcvik policejních psů. Setkali jsme se s výcvikáři vodících psů a s kynologickými záchranáři. Získané znalosti jsme upotřebili při…

Leonardo da Vinci

Novinky 5.B

V úterý 26. 4. si pro nás agentura Pernštejn připravila vzdělávací pořad o Leonardu da Vinci.  Leonardo byl italský malíř, představitel renesanční malby, autor nejslavnějšího obrazu všech dob, portrétu zvaného Mona Lisa. Byl také sochař, přírodovědec, hudebník a vynálezce. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o jeho životě i díle. Mohli jsme si i vyzkoušet repliky jeho vynálezů. Představení se nám l…

Aprílový den

Novinky 5.B

V pátek 1. dubna jsme se zapojili do školní výzvy Aprílový den. Oblékli jsme se do vtipného a veselého oblečení a tento den jsme si užili.

Přírodovědná soutěž

Novinky 5.B

Zlatý list je přírodovědná soutěž, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Cílem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit a porovnat své znalosti. Ve středu 23. 3. se u nás konalo školní kolo, kterého se zúčastnila i naše třída 5. B. Lenička Dragounová obsadila šesté místo a probojovala se do dalšího kola. Gratulujeme a budeme držet palce.

Projektové vyučování 2. světová válka

Novinky 5.B

Ve středu 16. 3. proběhl další projektový den s panem učitelem Jakubem Jaklem, tentokrát byl o 2. světové válce. Své vyprávění začal zářím 1938 konferencí v Mnichově, kde se rozhodlo o odtržení Sudet od Československa, pokračoval protektorátem Čechy a Morava. Dozvěděli jsme se o programu nacistů vyhubit Židy a o hrůzách války, která skončila na jaře 1945. Poutavé vyprávění s dobovými ukázkami všec…

Projektové vyučování - Evropská unie v číslech

Novinky 5.B

V pátek 4. března proběhlo v 5. třídách projektové vyučování Evropská unie v číslech. Konečně jsme se dozvěděli, co je Evropská unie, o které se v současné době často mluví v souvislosti s Ukrajinou. Vysvětlili jsme si základní principy a cíle EU. Žáci vyhledávali informace na internetu a zapisovali je do tabulek, zaokrouhlovali, řadili, řešili slovní úlohy. Každá skupina měla za úkol prezentovat …

Projektové vyučování 1. světová válka

Novinky 5.B

Ve středu 23. února proběhl projektový den 5. tříd o 1. světové válce. Pan učitel Jakub Jakl nám poutavě vyprávěl o strastech války, dozvěděli jsme se mnoho poznatků, které nenajdeme ani v učebnici vlastivědy. Už se těšíme na další spolupráci s panem učitelem.

Přejít na stránku: 13458
Zobrazit fotogalerie

Jak u nás zvoní

1. hodina 7:55 - 8:40
2. hodina 8:45 - 9:30
3. hodina 9:45 - 10:30
4. hodina 10:40 - 11:25
5. hodina 11:35 - 12:20
6. hodina 12:30 - 13:15
7. hodina 13:45 - 14:30
8. hodina 14:35 - 15:20
Školní hřiště

Stali jsme se partnerskou školou vzdělávacího programu FRAUS. Dále jsme získali ocenění Nejlepší česká škola 2. dílu. Mezi dalšími ukazateli kvality naší školy patří získání zlatého certifikátu SCIO.